אודות הסטודיו

הסטודיו ממוקם במושב שדה-ורבורג, בלב השרון. גובל בשדות חקלאים ונמצא במרחק 2 דקות מהמטבח והגינה שלי. כך מתאפשר לי להתנהל בין כל אהבותיי הגדולות, משפחה, בישול וקדרות, וגם לשלב את כולן בפעילותי. כל הכלים של סטודיו NOW מיוצרים על אבניים, אחד אחד, בעבודת יד ובשיטות מסורתיות. אני מתמקדת בהכנת כלים לאוכל וכלי נוי לשלחן האוכל. הקו של הכלים נקי, עכשווי ומינימליסטי, אלגנטי ופשוט. הכלים מתאימים לשימוש הן ביום יום והן באירועים חגיגיים.

בחוויה האישית שלי אני מחפשת את החיבור בין הכלי לאוכל שבו ולאנשים האוחזים בכלי או מתבוננים בו. החיבור הזה הופך את חווית האכילה לרב חושית והוליסטית, כזו המערבת רגשות וחושים, טעם, ריח, מגע, מראה ואפילו צליל. האוכל מזמן ומעודד מפגשים משפחתיים וחברתיים משמעותיים. אכילה היא טקס יום יומי, ציר מרכזי בחיינו. תשומת הלב לחוויית האכילה ההוליסטית, מאפשרת התמקדות ב- ״כאן ועכשיו״ ונותנת משמעות לרגעי היום יום.

במסגרת הסטודיו אני מקיימת ליין של אירועים שונים: ארוחות, סדנאות ומפגשים, כולם סביב שולחן האוכל והמטבח שלי והכלים של הסטודיו. אירועים חוויתיים של אוכל ומפגשים אנושיים. לכל מפגש נושא והקשר שונים. במרכז NOW Gatherings עומדות הארוחות המשותפות שאני עורכת, רעיון נפלא שהתאהבתי בו מאז ששמעתי עליו לראשונה: להגיע למקום שאתם כנראה לא מכירים. לפגוש את המארחים ואת האורחים האחרים שגם אותם אתם כנראה לא מכירים. לראות את הבישול ממש מקרוב. הכל אישי, ואותנטי, וחד פעמי. התרחשות אחת, פופ אפ. היה – ואיננו, ובפעם הבאה זה כבר משהו אחר.

הפקות

כתבו עלינו

הצטרפו לרשימת המתנה תשאירו את המייל שלכם וניידע אתכם ברגע שהמלאי יחודש.
Email

בואו נהיה בקשר. הירשמו לניוזלטר שלנו.