NoW הוא מותג הקדרות של עירית בירן, מעצבת קרמית ובשלנית. המותג מתמקד בעיצוב כלי אוכל, הגשה ונוי המשלבים ומבטאים את אהבתה של עירית לבישול, אירוח ואסתטיקה. לאחרונה עבר סטודיו NoW למשכנו החדש בלב יפו — מבנה תעשייתי ששופץ וכולל סטודיו פתוח, חנות וחלל אירוח.

NoW

כמו הרבה דברים טובים בחיים, לידתו של NoW היתה אקראית למדי. לאחר 20 שנים אינטנסיביות של קריירה כעורכת דין והקמת משפחה, כולל לידת 4 ילדים וגידולם, חשתי שאני זקוקה לפאוזה. שינוי. הריגוש שבעיסוק המשפטי שליווה אותי שנים ארוכות החל לדעוך וכשהריגוש והתשוקה פוחתים, הקשיים מתעצמים. חשתי שבמאבק לשלב קריירה ומשפחה, הקריירה צריכה לסגת והמשפחה ואני צריכות לקבל יותר תשומת לב. עזבתי. חשבתי שאקח הפוגה לשנה ואז אחזור לעולם העסקי/משפטי בשינוי כזה או אחר. אז חשבתי. ביינתיים, בשקט שהשתרר עם העזיבה החלטתי להקדיש אחר צהריים אחד בשבוע לחלום ישן. לקדר כלי אוכל. למזלי הרב פגשתי כמורה ראשונה את רעיה שטרן, קרמיקאית מופלאה ומורה דגולה. למזלי הרב עוד יותר היא סללה בפני את הדרך להאמין שהחיבור ביני לבין החימר נועד להיות. פעם בשבוע הפכה לפעמיים שהפכו לפינת עבודה בבית. לאורך הדרך פגשתי יוצרים נפלאים שהיו לי מורי דרך במסע שלי בעולם הקרמיקה. בד בבד עם השתלטות החימר על חיי, הגעגועים לעולם המשפטי, האנלטי והמוכר פחתו והרגשתי שאני בשלה לשינוי הזהות. רציתי לתת לסטודיו שם, להתנתק משמי האישי שנשא עימו זהות קודמת שרציתי להשיל ממני ולתת לרך הנולד שם חדש שיכיל את כל המשמעויות שראיתי בו.

בתהליך המיתוג הבנתי שיצירת הכלים שלי מונעת מחיפוש החיבור בין הכלי לאוכל המוגש בו ולאנשים האוחזים בכלי או מתבוננים בו. החיבור הזה הופך את חווית האכילה לרב חושית והוליסטית, כזו המערבת רגשות וחושים-טעם, ריח, מגע, מראה ואפילו צליל. חיבור שמייצר קשיבות לרגע. לטקס – HERE AND NOW . האוכל מזמן ומעודד מפגשים משפחתיים וחברתיים משמעותיים. אכילה היא טקס יום יומי, ציר מרכזי בחיינו. תשומת הלב לחוויית האכילה ההוליסטית, מאפשרת התמקדות בכאן ועכשיו ונותנת משמעות לרגעי היום יום. כך נולד השם NoW ולצידו המוטו- Hand Made Rituals. במימד האישי המילה NoW שיקפה עבורי גם את השינוי והחיבור לאני העכשווי שלי. יצאתי לדרך.

הכלים של NoW מיוצרים בעבודת יד, אחד אחד, בשיטות מסורתיות. בתהליך יצירה אישי, האובייקט אוצר בתוכו את מגע היד של האמן שיצר אותו, את מחשבותיו וכוונותיו, וגם את המרחב בו נוצר. כל אלו הופכים להיות חלק מהאובייקט ובאמצעותו מועברים הלאה. כך, בכל כלי של NoW טבוע חלק ממני. הקו של הכלים של NoW נקי, אלגנטי ומינימליסטי. הכלים מתאימים לשימוש הן ביום יום, הן באירועים חגיגיים.

Studio NoW

סטודיו NoW נוסד על ידי עירית בירן בשנת 2015 במושב שדה-ורבורג, בלב השרון. הסטודיו מוקם בצמוד לבית המשפחה של עירית ובו ובחצר שלצידו התקיימו אירועי – NoW Gatherings – סדנאות, ארוחות, אירועי מכירה מיוחדים בשילוב קולינריה ואירועי תרבות. מאז הקמתו ליווה את פעילות הסטודיו הבלוג של עירית בו היא משתפת היבטים שונים מחייה ומחשבותיה, על תהליך העיצוב והיצירה בקרמיקה ועל אהבתה לבישול ואירוח. אהבה בה תוכלו לפגוש גם דרך המתכונים המתפרסמים מעת לעת בבלוג.

בשנת 2022 עבר הסטודיו למשכנו הנוכחי ביפו – במבנה תעשייתי ששופץ ועוצב בהתאם לפעילותו של הסטודיו. תכנון ועיצוב הסטודיו החדש נעשו על ידי עירית בליווי אדריכלית הפנים קרן אופנר והאדריכל מורן פלמוני. הסטודיו הוא מימוש ערכי העיצוב של עירית, הבאים גם לידי ביטוי בכלים של NoW, תכליתיות, מינימליזם ואלגנטיות.

המעבר ליפו לווה גם בדיוק וחידוש המיתוג של הסטודיו. בתהליך ההתבוננות על הסטודיו, זכה החלל להגדרה המייחדת אותו כמקום שההתרחשות בו רחבה מהקדרות והכלים עצמם – Studio NoW.

חלל הסטודיו פתוח אל חנות ומאפשר למבקרים לצפות ולחוות את תהליכי היצירה שבסטודיו. בחנות תוכלו לראות, לחוש וגם לרכוש את הכלים של NoW ולצידם פריטים ועיצובים נוספים שלוקטו על ידי עירית, ומשלימים את חווית האירוח, הקולינריה והעיצוב. חנות הסטודיו פתוחה בכל ימות השבוע והיא המקום המושלם לרכישת מתנה שתשמח אתכן.ם או את מי שאתן.ם אוהבות.ים.

עוד מתוכנן להציג בחלל הסטודיו עבודות אמנות של אמנים.יות ומעצבים.ות שונים, לקיים מפגשים עמם.ן ולארח סדנאות אמן.

בקומת הגלריה שוכן המטבח של הסטודיו וסביבו יתקיימו אירועי הקולינריה של הסטודיו המוכרים לקהל של הסטודיו מאז הקמתו: ארוחות, סדנאות ומפגשים. אירועים חווייתיים של אוכל, תרבות ומפגשים אנושיים סביב שולחן האוכל והכלים של הסטודיו.

עם המעבר ליפו השתנה הצוות והתרחב וממש בקרוב תוכלו להכיר את העובדות המקסימות של הסטודיו גם כאן.

NoW Blog

מאז הקמתו ליווה את פעילות הסטודיו הבלוג שלי. זה נכון שהמעבר מזהות של עורכת דין לזהות של יצירה נראה שינוי קיצוני, שינוי של 180 מעלות, אך בפועל לא מעט מהתכונות והכישורים שאפיינו את העיסוק שלי כעורכת דין נמשכו גם אל הפרק היוצר של חיי. ראשית כמובן, היצירה. זו שבאה לידי ביטוי היום בהכנת כלים, זיגוגים, קולקציות ואירועים, באה לידי ביטוי בחשיבה יצירתית בפתרון סוגיות משפטיות ויש ביניהן קווי דמיון רבים מכפי שנראה אולי. שנית, הכתיבה. בעיסוק של כעורכת דין כתבתי המון- מכתבים, חוזים, תשקיפים וכתבי בית דין. המשך הכתיבה היה אך טבעי לי ואפילו צורך. נכון, הייתי צריכה להשיל מעצמי קודים של כתיבה משפטית, לשחרר, לפרום ולהיחשף. אהבתי את זה. כך נולד הבלוג בו אני משתפת היבטים שונים מחיי ומחשבותיי כולל תהליך העיצוב והיצירה בקרמיקה ואהבתי לבישול ואירוח. את אהבתי לבישול תוכלו לפגוש דרך הכלים שאני יוצרת, האירועים שאני יוזמת בסטודיו וגם דרך המתכונים שלי המתפרסמים מעת לעת בבלוג.

בגיל צעיר מאוד התחלתי לבשל. לבשל כדי לאכול, אבל לא רק. הבישול מספק עבורי גם חוויה של סקרנות, למידה ויצירה. היום אני מבינה שהבישול, ההאכלה והאירוח מספקים עבורי ערוץ להענקה רגשית ולחיבור אנושי. קודם כל, ובראש וראשונה, אוכל למשפחה וילדים. ארוחות משפחתיות הן ציר מרכזי שסביבו סובב הבית שלנו.

המתכונים שזוכים לעלות לבלוג הם אלו שעמדו בהצלחה במבחן המטבח המשפחתי. הם טעימים, אהובים ומצדיקים את המאמץ הכרוך בהכנתם. כולם מגלמים בתוכם את המטבח הביתי שלי ואת החוויה של אכילה והגשה בכלים של הסטודיו.

המטבח שלי מתאפיין בשימוש בחמרי גלם טריים ואיכותיים. רצוי מקומיים. ההשראות שלי מורכבות מספריית ספרי הבישול האהובה שלי, טיולים בעולם וביקורים במסעדות. אתם מוזמנים.נות לבשל איתי.

NoW X You

על אף שהעיסוק ביצירת כלי הקרמיקה הוא עיסוק אישי, סוליסטי ובמובנים מסויימים מבודד, הפעילות של הסטודיו בנויה על קשרים אנושיים. ראשית כל הקשר עם קהילת הלקוחות של הסטודיו. את חלקם אני מכירה כבר אישית מביקורים בסטודיו והקשר דרך הרשתות החברתיות. קהילה של אוהבי אסתטיקה שמעריכים את עולם הקראפט ומפרגנים לעשייה של הסטודיו.

בנוסף, שיתופי הפעולה הרבים שנרקמו לאורך השנים בין הסטודיו לבין יוצרים נוספים ולבין שפים ובשלנים מהווים את עמוד השדרה של הסיפור של NoW. ההילייטס המרגשים והמשמעותיים ביותר בחיי הסטודיו נולדו במפגש בין עירית לבין יוצרים אחרים. הצצה קטנה לדף האירועים שלנו כמו גם לפוסטים בבלוג משקפת את העושר והפוריות שנוצרים בשיתופי פעולה אנושיים.

החלל החדש של הסטודיו מאפשר המשך של שיתופי הפעולה ואף התרחבות והעצמה. אנחנו מתכוונות לשלב יוצרים נוספים בחלל התצוגה, לארח אמנים, לקיים אירועים קולינריים ומפגשים סביב מגוון נושאים שמשיקים לפעילות הסטודיו.

נשמע מעניין? צרו איתנו קשר.