אפרת לוזנוב/My Lovely Mess

7 February, 2020

זו עם הסוודר הירוק זו אפרת לוזנוב, צלמת מדהימה ובעלת הבלוג @mylovelymes. הכרנו לפני 4 שנים. הייתי אז בראשית דרכי מאחורי העדשה. התחלתי לצלם כדי שאוכל לצלם את הכלים שאני יוצרת. רציתי את החופש לתעד את היצירה כחלק שוטף מהתהליך ורציתי גם למצוא את השפה הצילומית שלי. אחרי קורס טכני על יסודות הצילום נתקלתי במרחבי הרשת בבלוג של אפרת והתאהבתי בצילומים שלה: הטבעיות, הפשטות, ויחד עם זאת האסתטיקה המטורפת! בספונטניות החלטתי להצטרף לסדנת הצילום שלה, אי שם בבולגריה.

הצילום של אפרת

תחילה התאהבתי בצילומים של אפרת ומהר מאוד גם בה. אני קוראת לה My Gypsy Girl. כבר חמש שנים שהיא חיה בוידין, בולגריה, עיר הולדתו של בן זוגה, בויאן לוזנוב הצייר, שגם אחריו כדאי לכם לעקוב. וידין, עיר בולגרית שאותות הזמן והתקופה ניכרים בה. סובייטית לשעבר, תורכית לשעבר, עיר מלוכה לשעבר — ועיר קשת היום בהווה. בתוך המציאות הזו, על שפת הדנובה, יצרה אפרת ממלכה קסומה. בית מהמם, חיבור לטבע הנפלא שמסביב, הום סקולינג ליניק וסופי, ילדיה המדהימים ולאחרונה נוסף גם סטודיו לסדנאות ולצילום. ואפרת, באישיות הכריזמטית והאנרגטית שלה שופכת אור על כל שמסביבה. מאירה ומצלמת — ספוטלייט על הטוב. ובמילותיה של אפרת: ״אני מחליטה להתמקד בדברים שאני אסירת תודה עליהם. הם יוצרים עבורי מציאות קלה יותר שעטופה תמיד במה שנעים וטוב לי. המחשבות מוליכות למעשים, או כמו שאני אוהבת לקרוא לזה, חלומות מייצרים מציאות.״

הדנובה
בסטודיו של בויאן

NOW x My Lovely Mess: הסדנאות המשותפות שלנו

ההשתתפות בסדנה הולידה חברות, החברות הצמיחה שיתופי פעולה. מפגשים של אפרת ושלי סביב הנושאים האהובים עלינו, צילום, אוכל, חוויות חיים, הסדנאות שערכנו כאן ובבולגריה הן הדובדבנים שבקצפת העיסוק שלי. מכל מפגש עם אפרת עם האנרגיות שלה ותפיסת החיים שלה והצילום שלה טוען אותי ואת הצילום שלי באנרגיות חדשות ובהשראה ענקית.

הסדנאות של אפרת בנויות מחומרי החיים שלה. ובמילותיה שלה: ״הדינמיות של החיים לפעמים מרגישה כבלתי אפשרית. זו הסיבה שלפני חמש שנים עצרתי הכל והתחלתי מחדש. לימדתי את עצמי, למדנו כולנו יחד, כמשפחה, לעוף עם הדמיון. החיים התגלגלו ועם הזמן בניתי קונספט שמשתף גם אחרים בתהליך הזה. זו המהות של הסדנאות שאני מעבירה בשנים האחרונות ברחבי העולם. הרגשתי צורך גדול לדייק את העיסוק שלי, שיהיה מספיק ממוקד ועם זאת חסר גבולות, שיהיה מוקפד כמו שאני אוהבת ופרוץ מחשבתית. העולם כולו היום בנוי על 2 מאיות השניה שאנחנו מקדישים לאימג׳ ברשתות החברתיות וכדי בכלל להתחיל לספר לכם מה אני עושה, ומה אני יכולה להציע, אני צריכה אתכם קצת יותר זמן בתוך הפריים שלי. כאן למזלי יש לי יתרון היות ואני צלמת שיודעת לשלוט במצלמה, ובתוצר הסופי. אם נחפש נקודת התחלה, זו תהיה מוצלחת. יותר מהכל מגדירה אותי המצלמה. היא כלי שמתווך ביני לביניכם, היא היסודות החזקים שמניעים אותי ויוצרים את המפגש בינינו.״

אפרת לוזנוב ל- Kalinka Kids

אני מביאה אל הסדנאות המשותפות שלנו את החלומות והתשוקות שלי. אני יודעת שעם אפרת אני יכולה להפוך אותן למציאות. בישול, ארוח, בניית קונספט ותוכן, הכרות ומפגש עם אנשים חדשים ומדהימים. ובסופו של היום נשארות גם התמונות הנפלאות. כתבתי על הסדנאות המשותפות שלנו בבלוג, אם בא לכם לראות עוד.

בולגריה 2018
בולגריה 2018
סדנת הוגה, 2018

הזמנה להרפתקה — סדנת ספוטלייט

בחודש מרץ אפרת מגיעה לארץ ואנו עורכות שתי סדנאות. האחת, מפגש למידה על קפה ועוגה של למידת יסודות הצילום במצלמה במצב ידני, והשנייה — יום צילום, אוכל וסטיילינג חוויתי. בואו לקרוא עוד, כי ממש כדאי לכם להצטרף.

הכנות לסדנה, 2017