ד״ש מיוון

15 August, 2017

רציתי לשלוח ניוזלטר קיצי, בהשראת החום הלוהט שבחוץ. לדבר מעט, לצבוע הכל בכחול ים ולהוסיף קצת מתוק וקל, לקינוח. אז ערבבתי את התמונות מהארוחה היוונית במסגרת ארוחות ה- table sharing שלי — NOW Gatherings — עם תמונות מחופשה משפחתית מושלמת בקורפו, וסיימתי עם הקינוחים שהיו בערב היווני. זה מה שיצא.

ועוד מעט: לקראת ראש השנה, סטודיו פתוח עם מכירה חגיגית. יום שישי ה- 8/9/2017. מוזמנים!

החודש האחרון היה בסימן יוון. לארוחה היוונית שערכתי במסגרת NOW Gatherings הגיעו אורחים מקסימים. והאוכל היה טעים טעים והמוזיקה עטפה אותנו באווירה של יוון. זו גם הייתה חנוכה מרגשת של מטבח החוץ שלי שמייצר הרבה שעות כיפיות של בישול, אכילה ואירוח תחת כיפת השמיים.

המטבח היווני אינו ברוך קינוחים. על פי רוב הקינוחים מבוססים על עוגות מתוקות, יוגורט ופירות. אבל גם עם הפשטות הזו, כשהמתכון טוב, ומתאים לארוחה שקדמה לו, זה מצליח ובגדול. עובדה — אפילו שהיה כל כך הרבה אוכל בארוחה, הקינוחים ממש נטרפו. משתפת כאן שניים מתוך שלושה: עוגת אגוזי לוז ופירות קיץ צרובים עם קרם יוגורט וסוכר חום. המתכונים לשני הקינוחים לקוחים מספר בישול נהדר (אני כל כך אוהבת ספרי בישול) של מסעדה ושמה á la grecque מאוסטרליה. המסעדה מנוהלת על ידי שף יווני ובת זוגו האוסטרלית. אם אתם בעניין של ספרי בישול, באנגלית, אני ממליצה בחום.

אתם מוזמנים לסטודיו פתוח ומכירה חגיגית לקראת השנה החדשה: יום שישי ה- 8 לספטמבר, 10:00-15:00.

שיהיה לכולנו המשך קיץ נפלא וחופש נעים.