מבעד לעדשה של אפרת לוזנוב

24 October, 2021

אפרת לוזנוב שמככבת פה לא מעט בין דפי הבלוג הגיע עם המשפחה לארץ. התמקמה בתל אביב ועכשיו היא כאן. לא ברור לכמה זמן. לה, כך היא מספרת, גם לא לגמרי ברור למה. מי שעוקב אחרי הבלוג של אפרת (אני ממש ממליצה) רואה עד כמה היא מתגעגעת. בבולגריה היא היתה תלושה מכאן. כאן היא תלושה מבולגריה — “Her Lovely Mess”.

יש לנו חברה משותפת — רינת בר נצר. קרמיקאית מוכשרת ומוארת. הכרנו בבולגריה בסדנה שערכה אפרת לבלוגריות וצלמות. אני בישלתי להן. הנשים הנפלאות שהכרתי שם, מלוות אותי עד היום.

היופי בעיסוק שלנו כיוצרות עצמאיות הוא המעגלים שאנחנו יוצרות סביב הנשים שאנחנו פוגשות בדרך. עם אפרת ערכתי מספר סדנאות, צילמתי איתה את הקולקציה של הסטודיו, ועוד. הכל מתועד בין דפי הבלוג. עם רינת ערכנו סדנאות מרגשות של ״חומר, כלי, אוכל ומה שבינהם״. ההכרות הנביטה שתופי פעולה. העשייה המשותפת הצמיחה חברות.

המעבר של אפרת לתל אביב מאפשר מפגש קליל. סתם יום שבת בצהריים עם חברות ועם משפחות. הנאה צרופה. וכשאפרת בשטח ההנאה גם צרובה. צרובה בפריימים המושלמים שהיא מצלמת בקלילות, עם סיגריה ביד אחת.

אני משתפת אתכן בתמונות כי הן מקסימות וכי הן עושות חשק לצלם. לשמר רגעי חסד וענג של חברות ומשפחה.

את המתכון לפיצה אגב תוכלו למצוא כאן, ואת המתכון לקוקטייל ליצ׳י וודקה, כאן.

ואם גם אתן בענין של צילום ובכלל, בענין של סקרנות וצמיחה, שימו לב שיש לאפרת שתי סדנאות באוויר. האחת ביחד עם רינת- צילום, סטיילינג ואוכל, בהשראת מורנדי, במדבר. הן מתכננות לכן אסקייפ מושלם. אני לא בטוחה שעוד יש מקומות, אבל ממש כדאי לכן לבדוק.

בנוסף, אפרת מתכננת סדנה נוספת בוידין בולגריה ביחד עם השף פיליפ זרייב. הסדנה הקודמת איתו הייתה מטורפת ובכלל, סדנאות הסתיו של אפרת, בצל שלכת בולגרית הן חלום. כנסו לבלוג שלה לכל הפרטים.

ועדכון אחרון חביב. בויאן לוזנוב, האיש של אפרת וצייר נפלא, פותח תערוכה חדשה בגלריה רוארט בסוף החודש. כנסו לכאן לכל הפרטים ובואו ליהנות.