עם הפנים ל-2024

6 January, 2024

ספוילר או סוג של אזהרת מסע- הפוסט פוליטי.

נדמה שמזמן לא היינו כל כך מאוחדים. מאוחדים בתחושה שטוב לה לשנת 2023 שהסתיימה. שנה שהתחילה בהכרזה על הפיכה משטרית, הוציאה אותנו לרחובות כואבים וזועמים והסתיימה בארועי השבעה באוקטובר, באסון שלא היה כמוהו בהסטוריה של מדינת ישראל, טבח, חטופים ומלחמה. אנחנו חווים שכול, חרדה, כאב וסבל שלא ידענו כמותם כאומה. מאוחדים כי גם אלו שהגו או יותר נכון הזו את ההפיכה המשטרית, ובראשם ראש הממשלה ששלטונו ארוך השנים השחית ודרדר אותנו למצבנו היום, עומדים היום וצופים בחורבן תוכניותיהם. שנת 2024 נפתחה בפסיקה הסטורית של בג״ץ שבה ברוב דעות מוחץ, כולל החלקים השמרניים של בית המשפט העליון לצדק, הוצבו גבולות לכוחו של השלטון, להגנת אזרחי המדינה ותושביה. והדרך לתיקון עוד ארוכה.

קל לנסח את הציפיות משנת 2024. שישובו כולם הביתה. שתסתיים המלחמה. שיוחלף השלטון לכזה שטובת האזרחים ורק היא לנגד עיניו. שלטון שיכיר ויפעל על פי ערכי מגילת העצמאות ועל פי ערכים אוניברסליים של צדק, מוסר, חרות ושיוויון. שנחזור לשגרה. ברור גם ששנת 2024 לא תעשה את העבודה בשבילנו. עבודה רבה לפנינו. להתאבל, לזכור,לתמוך, לסייע, למחות, לפעול למען. ולצד כל אלו להמשיך ולקיים את שגרת חיינו, את שפיותינו. לשמור על משפחותינו ועל פרנסתנו.

בצוק העיתים וכשהכל שרוי ועטוף בכאבי התקופה, עצרתי רגע להביט אחור על 2023 בסטודיו. הסטודיו שמגן עלי מדי יום ביומו מהכאוס שבחוץ. שמאפשר לי להתמרכז, לנוע וליצור ביחד עם הצוות המקסים שלי. בחרתי תמונה אחת לחודש ויצרתי מעין קולאז פשוט של רגעים נעימים, מאזנים. רגעים פנימיים כאילו אין מציאות קשוחה כל כך בחוץ.

גם בשנת 2024 אמשיך ליתן את כל כולי להמשך פעילותו של הסטודיו כמקום של יצירה ותרבות, חומר ורוח. אני רוצה להודות לכם ולכן. קהילת הסטודיו היקרה על שתמכתם בפעילותינו. בתגובות ברשתות, בביקורים בסטודיו, בהשתתפות בארועים. בלעדיכם.ן זה לא היה קורה.

אני רוצה גם לנצל את ההזדמנות ולהקדיש כמה מילות פרידה לשתי בנות צוות יקרות ואהובות שמסיימות את עבודתן בסטודיו וממשיכות במסען.

יובל שרגיל, בוגרת לימודי עיצוב תעשייתי במכון הטכנולוגי חולון שהייתה אחראית על הניהול האדמיניסטרטיבי של הסטודיו, על האתר וגם על הנרות היפים שראיתם אצלנו. יובל שפגשה אתכן בחן ונעימות בחנות הסטודיו ובארועים ובאופן כללי הזיזה הרים ותקתקה כל מה שדרש תקתוק. יובל נוסעת לחו״ל. אני מאחלת לה שפע הרפתקאות והתנסויות הנאה וצמיחה. ומקווה לשובה.

תאיר בית אור, גם היא בוגרת עיצוב תעשייתי במכון הטכנולוגי חולון עבדה איתנו במשרת סטודנטית וסיימה את לימודיה (בהצלחה רבה כמובן). פגשתם את תאיר בחנות הסטודיו ובמכירות ובין לבין היא היתה אחראית לתבניות ויציקות בסטודיו ובכלל לכל ענין שקשור בדרך כלשהי לטכנולוגיה. רצוי פיזית ומלכלכת:). תאיר יוצאת למסעה כמעצבת תעשייתית וגם פעילה חברתית וחינוכית. אני מאחלת לה הצלחה ומאמינה שעוד יצטלבו דרכינו.

תאיר מימין, יובל משמאל.

בהצלחה לכן בנות יקרות.

נעמתן לנו מאוד :)

את שנת 2024 אנחנו פותחות בסטודיו ביצירה אינטנסיבית. החיבור שלכן לכלים בעבודת יד ויצירה מקומית דווקא בימים מאתגרים אלו מרגש ומחזק אותנו להמשיך ולהניע את הגלגל.

לוח הארועים אף הוא חזר לפעום. הארועים בנויים ליצור את מה שאני מרגישה שכל כך נחוץ עכשיו. להפגש, לגעת בחומר, ליצור. זה מה שאנחנו עושות בסטודיו ומזמינות גם אתכם.ן לחוות את הטוב הזה לשעה קלה. אתן מוזמנים ומוזמנות להציץ בלוח הארועים שלנו ולהצטרף.

החנות מתעדכנת בכלים הנוצרים בסטודיו. בואו לבקר אותנו ב-2024 וביינתיים אתן מוזמנות ומוזמנים לבקר באתר- בדיוק עדכנו את המיוחדים לינואר 2024.

וכאן, אסופה אקראית של 12 רגעים משנת 2023 בסטודיו. החלק הטוב שלה.

ושוב, תודה ושתהיה 2024 שנה טובה יותר.

החזירו את החטופים עכשיו וגם את החיילים!