״עלה ומלואו״ סדנה קולינרית עם מיכל וקסמן ודקל בוברוב 23/11/22

10 December, 2022

ממולאים – הסיפור המלא

מפגש קולינרי מרתק עם מיכל וקסמן ודקל בוברוב.
מיכל וקסמן (מתכונאית, כותבת אוכל ומחברת ספרי בישול) ודקל בוברוב (מעצב גרפי ומרצה במחלקה לתקשורת חזותית בשנקר), חולקים אהבה גדולה למטבח, לאסתטיקה, לאוכל, ולמסורות והתרבויות מתוכן צמח.

לערב אחד, מיוחד במינו הם התארחו במטבח של הסטודיו. הסדנה נפתחה בשולחן עמוס מעדנים שמיכל ודקל הכינו. נזיד עדשים עם יוגורט ופסטו רוקט, פלפלים קלויים פוליה סטייל, קרוסטיני גבינה כחולה וריבת תאני בר שמיכל ודקל לקטו, ארטישוקים מענגים ועוד.

תוך כדי מילוי וגלגול מיכל ודקל הסבירו את כללי האצבע ליצירת סיר ממולאים מושלם: איך מגלגלים, ממה מורכב המילוי, איך בונים את הסיר ולמה זה חשוב, איך מתבלים, איך מבשלים ולמה סירי ממולאים נוכחים בכל כך הרבה תרבויות אוכל שונות מסביב לעולם. משתתפות הסדנה תנסו בגלגול והרכבת סירים, נסיון שיקחו איתן למטבחן הפרטי, שם יהפכו הסירים הנחשקים לחלק מהתפריט המשפחתי.

בזמן שהסירים התבשלו ולפני טעימה מענגת מהם, שוחחנו על כך שאוכל הוא אף פעם לא רק אוכל ושוחחנו על מקורם ההיסטורי-תרבותי ואפילו פוליטי של סירי הממולאים, מה הופך אותם לנחשקים ומלאי קסם, באיזה אופן הם משפיעים על המרקם המשפחתי ואיך כל זה מתחבר לעולם החומר, הצורה והאסתטיקה ולחלל יפהפה של יצירה בצבע ובחומר בלב ליבה של יפו.

בעיתוי מושלם לסדנה הגיעו לסטודיו הבקבוקים הראשונים של שמן זית ראשון המסיק של פתורה. בית בד אהוב במיוחד. טעמנו את שלושת הזנים ונהננו מטעמם העז והטרי— חגיגה של עונתיות, מקומיות וארטיזינליות. תוכלו לרכוש את שמן ראשון המסיק בחנות הסטודיו. עוד סיבה טובה לבוא לבקר.

את הסדנה ליוונו ביינות הנפלאים של יקב ויתקין — מסע ישראלי לבן וקברנה פרנק אדום. שני היינות התחברו באופן מושלם לתפריט הסדנה ונשתו בשמחה רבה. אנחנו ממליצות לכם ולכן מאוד לטעום את היינות של ויתקין. ניתן לרכוש את היינות בסטודיו וממש מומלץ להגיע למרכז המבקרים של היקב המקסים בעמק חפר ולהנות מטעימת יינות וגם מתפריטי הארוחות המוצעים במקום.

קינחנו את הסדנה עם מנת ליאלי ביירות נפלאה שהכינה מיכל.

משתתפות הסדנה קיבלו הביתה חוברת מתכונים שעיצב דקל ואני בטוחה שהיא כבר מוכתמת משימוש.

היה מושלם.

תודה לאפרת לוזנוב על צילומים נפלאים בתנאי תאורה סופר מאתגרים.

וזו גם הזדמנות מעולה להזכיר שספרה הנפלא של מיכל וקסמן ודוחול ספדי — ״בלדי״, נמצא למכירה על מדפי הסטודיו.