להתקרב כדי להתרחק

2 March, 2023

כיצד יישמרו ארועי חורף 2023 בזכרון ההסטורי ? האם כסופה של הדמוקרטיה הישראלית? האם כתחילתו של עידן חדש שבו מתוך מחאת ההמונים תיוולד תנועה חדשה במרחב הפוליטי שתפעל לקידום החברה הישראלית אל עתיד טוב יותר שיאפשר את המשך קיומנו כאן ופתרון עמוק לבעיות שלא ניתן עוד להתעלם מהן?

העתיד לא ברור וההווה ה״אל ביתי״ כואב מאוד. כמי שנולדה והתחנכה בבית ציוני עם תחושת שייכות מלאה למדינה, על אף הקשיים והביקורת, אני חווה בימים אלו כאב עמוק המאיים לערער את החיבור שלי לכאן ואת האמונה שיתכן כאן עתיד לילדיי.

מרחב הסטודיו הוא ההצלה שלי. אני משקיעה את עצמי בעשיה, מתמקדת בטוב, נאחזת במוכר. פועלת מתוך הכוחות שלי. עכשיו יותר מתמיד ההתמקדות בפרטים הקטנים, במבט הקרוב, ברגע הנוכח היא האסקפיזם ששומר עלי.

Now Artist Wall No 3Anna Tabellini

אל תוך המציאות המורכבת הזו פסעה Anna Tabellin. אנה, נולדה באיטליה, למדה אדריכלות ואמנות במילנו, עבדה כאדריכלית בהולנד עם התמקדות בשימור וחידוש בניינים והגיעה לפני כשנה לתל אביב, העיר שבקסמיה נשבתה.

טאבליני משלבת בין עבודה במשרד אדריכלות נוף לבין ציור, שתי פעולות המזינות זו את זו. הציורים של טאבליני נוצרים בהשראת המבט שלה על העיר. היא פוסעת ברחובות העיר הזרה שהיתה לביתה. את הזהות של העיר היא לומדת מקירות הבתיםֿ, מהאור השוטף אותם ורוחות הים שמותירות בהם סימנים. השכבות והטקסטורות מספרות לה את סיפור המקום ואת הזהות שלו. ישן וחדש, מתוכנן ואקראי, מזרח ומערב. המבט של טאבליני פרטי, חומל, אינטימי ואל זמני, חף מהכאב של בני המקום. הציורים הנולדים בהשראת המקום יוצרים נוף חדש. הטקסטורה הפרטנית הופכת לנוף במרחב. האקלקטי והרבוד ממלאים את הבד או הנייר במרחב הרמוני. לעיתים נוספת לשכבות רקמת חיבור. ההתבוננות בעבודות של טאבליני מציעה שקט ושלווה.

אני שמחה לשלב את הנוף של טאבליני על קיר האמנית של הסטודיו ולהזמין אתכם ואתכן להתבונן בו.