La Vie en Rose”— Opening Celebration Weekend”

3 September, 2022

אני שמחה, או יותר נכון מאושרת להזמין אתכן לארוע ההשקה החגיגי של הסטודיו ביפו. אתכן וכמובן גם אתכם.

ערב השקה ופתיחת תערוכתה של שגית זלוף נמיר, חמישי — 15/9 | 19:00-22:00.

סטודיו פתוח ומכירה חגיגית, שישי ה-16/9 ושבת ה-17/9 | 10:00-16:00.

מה אומר לכן המוטו ״החיים בוורוד״?

צבעוניות? חושניות? נשיות? פריחה? התחדשות? אופטימיות? אהבה? חלק מזה או הכל ביחד? לכל אחת וגם לכל אחד יש את הזוית הוורודה שלו. פתיחת הסטודיו ביפו שהוא הגשמת כל החלומות שהעזתי לחלום הוא לגמרי ״החיים בורוד״ שלי. אבל האמת היא שלא זו הסיבה לתימה של ארוע ההשקה.

התימה של אירוע ההשקה ״החיים בורוד״ נולדה ממש מזמן, הקשבתי באקראי לגרייס ג׳ונס מבצעת את שירה של אדית פיאף- “La vie en Rose” והרגשתי שאני נשטפת שמחה ואנרגיה. בדיוק סוג האנרגיה והוויב שאני רוצה שילוו אותי בארוע ההשקה. משם התעמקתי בדמותה של גרייס ג׳ונס, האישה שהפכה את גופה לעבודת אמנות מהלכת, שליהטטה בין עולמות האמנות, המוזיקה והאופנה. האשה ששימשה השראה לעבודות אמנות רבות, שיצרה טרנדים עיצוביים ואופנתיים, ששברה מוסכמות ודעות קדומות באופן שבו יצוגיה מתייחסים לשאלות של זהות, מגדר וגזע. המחשבה עליה לא הרפתה ממני גם בחלוף החודשים, עד שהפכה למוזה של אירוע ההשקה. תיכף תראו לאן זה הוביל את הארוע.

בערב ההשקה של הסטודיו יושק גם קיר מרכזי, 6 מ״ר גובהו, בליבת הסטודיו, עליו יוצגו אמנים שונים בתצוגות מתחלפות.

#1 Now | Artist Wall

האמנית הראשונה שתתארח על Now | Artist Wall ובעצם על קירות נוספים במרחב הסטודיו היא שגית זלוף נמיר.

עבודותיה של זלוף נמיר עוסקות בסוגיות של מגדר וזהות מזרחית ומקומית, והן תולדה של מעבר מתמשך שלה כאדם בין שלל תפקידים: אישה, אם, ‘מזרחית’, ‘ישראלית’. המצלמה משמשת לזלוף נמיר כלי אוטוביוגרפי דרכו היא בוחנת את המציאות.

החיבור של העבודות של זלוף נמיר לסטודיו בכלל ולאירוע הפתיחה בפרטהוא רב מימדי ומרתק, הנושאים של העבודות, האסתטיקה שלהן, ואישיותה של זלוף נמיר מתכתבות עם עבודת הכפיים של הסטודיו, עם הגלגל סביבו נע הסטודיו ועם שאלות של נשיות ומשפחתיות שמעסיקות אותי ואתכן לאורך השנים. אני מוצאת גם חיבור מרהיב בין העבודות של שגית לבין העיסוק של גרייס ג׳ונס בשאלות של זהות ומגדר.

בשנת 2020 זכתה זלוף נמיר בציון לשבח מטעם “העמותה לחקר אמנות נשים ומגדר”.

מנימוקי חברות וחברי ועדת השיפוט רותי דירקטור, סנדרה וייל, ניר הרמט, רולא ח’ורי, שרי גולן, ד”ר קציעה עלון, וסבטלנה רינגולד:

שפתה הצילומית של זלוף נמיר נוגעת תדיר באזורי טאבו, והיא אינה נרתעת מהצגת דימויים ויזואליים שאינם “קלים לעיכול”. היברידים בין אדם לחיה, מאכלים הנדמים לאיברים מדממים, צילום של אברי גוף אינטימיים, נוזלי גוף והפרשות- הם לחם חוקה. ועם זאת, חופה מגינה של אסתטיזציה מוקפדת עוטפת כל דימוי ודימוי, בסטריליות כמו-רפואית שאינה נעדרת אכזריות, ואשר הופכת אותם ליצירה אמנותית מרשימה.

אני מוקירה תודה על הזכות לארח את זלוף נמיר על קירות הסטודיו ומזמינה אתכן לקרוא עוד ולבקר.

ומה עוד בתוכנית? וואו, המון.

סטודיו פתוח, חגיגי ושופע

הסטודיו עצמו כבר מרגיש כחלל עבודה אמיתי. הרצפה קצת שחוקה, כמה פינות השתפשפו והכל כבר יושב במקומו. גם אני כבר מרגישה בבית. מספיק בבית כדי לפתוח את הדלתות לרווחה. בואו לבקר ולראות את הסטודיו במהדורה הכי חגיגית שלו עםמדפים עמוסים בכלים כולל מהדורות מוגבלות שהוכנו במיוחד לערב הזה- גן עדן של מתנות לחג, יפות, שימושיות, מקומיות וצבעוניות.

Live Music

כשגרייס ג׳ונס היא המוזה, אנחנו חייבות מוזיקה! לערב ההשקה ביום חמישי הזמנתי את מאי לביא המשגעת לנגן את סט ההשקה. מעניין מה היא מכינה לנו.

ורודים ומענגים

את ספר התענוגות של עמוס קינן אתן מכירות? מדובר בפנינה קולינרית ותרבותית וכולה בורוד. ספר התענוגות ראה אור בראשית שנות השבעים, והפך מיד ללהיט. באותם ימים, כשלא רבים ידעו מה הם שרימפס, שלא רבים יצאו את גבולות הארץ, כשלא היו מדורי אוכל וביקורת מסעדות, היה זה חידוש גמור לדבר על הנאות החיים. עמוס קינן, סופר, עיתונאי, בוהמיין, הביא את הנהנתנות לדרגת אמנות, ואין פלא שהספר אזל מהמדפים. ״ספר התענוגות הוא ספר בלתי חשוב לחלוטין, ומיועד לאנשים שהדברים הבלתי חשובים נראים להם די חשובים, חשובים כמו מלח בתבשיל״. מהדורה מיוחדת של הספר שכבר אי אפשר להשיגו הודפסה עבור ארוע ההשקה. פריט חובה לחובבי ספרי אוכל ותענוגות.

אופקים חדשים

שיתוף פעולה עם arkhe הוליד פלייסמטים לשולחן בהשראת זיגוגיי האופקים של הסטודיו אותן אתן מכירות מהאגרטלים ומהספלים שלנו. הם משלימים את הכלים ליצירת חגיגה אמיתית על השולחן. בקרוב התמונות.

וזה לא הכל אבל חלק, לעת עתה, הוא סוד.

ורודים, צוננים ומבעבעים

רוזה/פט נט/קאווה, איך אתן אוהבות את הוורוד שלכן? אולי כאן תגלו ורוד חדש ומסעיר? בסופ״ש החגיגי נשמח למזוג לכן וגם לכם כמובן, ורודים צוננים ולעיתים מבעבעים, אותם תוכלו גם לרכוש לקראת החג הקרב, לכם או למי שאתם רוצים לפנק.

ורודים ומתוקים

האמת, שזה החלק הקשה. קשה לבחור. כל כך הרבה מתוקים באים בוורוד שאני לא יודעת מה לבחור. דבר אחד בטוח, חייבות שוקולד. במיוחד אם הוא עטוף בצבעוניות המטורפת של Tory. ביום שישי ה 16/9 טלי, השוקלייטרית הנהדרת של Tory תגיע לסטודיו וביחד עם מכונת הקפה הנהדרת של הסטודיו תוכלו להנות מרגע מר מתוק וצבעוני. כמו החיים. וכן, גם תוכלו לרכוש מארזי שוקולד נהדרים לחג.

נשמח לראותכם.ן בסופ״ש ההשקה. הכניסה חופשית ומאוד מהנה.

חמישי 15/9 | 19:00-22:00.

שישי ושבת 16-17/9 | 10:00 עד 16:00.

בן גמליאל 2, תל אביב.

לשאלות או פרטים נוספים תוכלו למצוא אותנו גם כאן.

שתהיה לכולנו שנה ורודה.