אפריטיבו ביפו עם נטע נבות

24 January, 2024

אפריטיבו (קיים מצפון איטליה ועד דרומה בוריאציות שונות) הוא בעצם מפגש על דרינק וארוחה קלה בסוף יום עבודה. האוכל לא אמור להחליף את ארוחת הערב והוא בעצם מלווה למשקה. אפריטיבו יכול להופיע בפורמט בופה בקערות הגשה או בצלוחיות אישיות קטנות (בדומה לטאפאס). את הרעיון של האפריטיבו- ביסים קטנים, מקומיים, עזי טעם וצבעוניים אפשר לקחת גם לארוחת ערב קלה, בראנץ׳, או התחלה לארוחה גדולה. האפריטיבו מהמטבח האיטלקי מתאים ביותר למטבח הים תיכוני שלנו ומכאן נולדה גרסת האפריטיבו ביפו בניצוחה של נטע נבות—נציגת המטבח האיטלקי ושגרירת הסטיילינג האולטימטיבית.

בשישי בבוקר נפגשנו לסדנת האפריטיבו ביפו הראשונה – אינטרפטציה אישית של נטע למנות קלאסיות בשימוש בחומרי גלם איכותיים טריים של יצרנים מקומיים והכל בהתאם לעונה.
פתחנו במשקה קיר מבוסס פרוסקו, המבעבע האיטלקי שלווה בביס קטן של פטאייר. לאורך הסדנה הוגשו למשתתפים ביסים קטנים של ירקות, דגים, מאפים וקטניות. נטע סיפרה על הקשר שלה לאיטליה ולאוכל איטלקי וחלקה עימנו ידע וטיפים. והכל בסופר אסתטיקה וסטיילינג המאפיינת את נטע ואת הסטודיו. חלק מהמנות הורכבו והוכנו לפני המשתתפות ובחלקן המשתתפות גם לקחו חלק בהכנה.

גלגלנו על הלשון מילים כמו אפריטיבו, אנטיפסטי, פרוסקו, פסטו, פסטה, ברוסקטה, פרמזן, פרסקה, סטרטיצ׳לה, פאגטינו ואז גם טעמנו אותן.

פסטה. פסטה אינה בהכרח חלק מאפריטיבו קלאסי אבל נטע לא יכולה בלי פסטה. אז היא הדגימה הכנת בצק פסטה ביתי ממנו הכינו המשתתפות מנת פסטה שהשתלבה באפריטיבו שלנו.

הכל התרחש באווירה נינוחה וקלילה. שעתיים וחצי של טעם, ריח וצבע.

אם גם אתם ואתן מעוניינים בחוויה כזו עקבו אחר לוח הארועים שלנו ובואו. וגם, אם אתן קבוצה או משפחה שרוצה לבלות ביחד בסדנה כזו, אתן מוזמנות ליצור איתנו קשר.