חומר, כלי, אוכל — ומה שביניהם

מאת: עירית בירן

14 במרץ, 2019

בחודש פברואר קיימנו רינת בר נצר ואני שתי סדנאות ״חומר, כלי, אוכל ומה שבינהם״. זה מרגש לחזות בוויז׳ן הופך למציאות. הרעיון היה לקחת את המשתתפים למסע קטן בתוך העולמות שלי: בין הסטודיו למטבח, בין חומר לאוכל, ובין יצירה אישית למפגש קבוצתי.

לאחר קפה ועוגה וקצת פינוקים החלה העבודה בסטודיו. המשתתפות הכינו כלים בשיטת פינצ׳ינג ובשיטת לחיצת משטח, והשלימו את הכנתן של קערות שהכנו עבורם מראש. בין לבין ישבה כל משתתפת על האבניים ויצר כלי ראשוני תוך חווית תנועת הגלגל. כל זה תוך דינמיקה נהדרת שהתפתחה סביב שולחן יצירה משותף.

הסדנה התמקדה במוטיב הקערה, אחת משתי הצורות הבסיסיות של קדרות האבניים. נושא הקערה הנחה אותי גם בבניית תפריט הצהריים שהוגש סביב שולחן אוכל משותף ושמח. זאת, לא לפני שהמשתתפות, ולשמחתי גם משתתף אחד, הוזמנו להכין איתי פסטה (בסדנה הראשונה), וניוקי (בסדנה השנייה) — בעבודת יד מלאה.

היה עונג גדול לשתף פעולה עם רינת בר נצר המקסימה ולבלות יומיים נהדרים במחיצת האורחים הנהדרים שלנו. והדובדבן שבקצפת? הצילומים. בסדנה הראשונה ליוותה אותנו עפרה רון מזור וקיבלנו צילומי סטילס מרהיבים. בסדנה השנייה ליוותה אותנו טל סיון ציפורין וערכה את רגעי הקסם של הסדנה לוידאו קצר, קולע ונוגע.

https://youtu.be/C--MM1np_s8

סדנה ראשונה

סדנה שנייה

...ואלו תפריטים חלקיים בלבד!