Softlife Weekend with Shelly Gross

25 April, 2024


בין מרץ לאפריל, בין חורף לאביב, בין יאוש לתקוה שלי גרוס ואני אספנו כוחות ואספנו יוצרות לוויקאנד אחד. קראנו לו soft life (כי שפה יוצרת מציאות) וכל מי ומה שבחרנו שייבלו איתנו את היומיים האלה התאים להגדרה.
מילת המפתח היתה mysa – על שם הגרסה השוודית להוגה הדני. בניסיון להגדיר מה היא mysa שלי הגיעה לאתר שהסביר (בתרגום חופשי) שאין מילה אחת לתיאור המושג הזה: זו תחושה. זה חום. זו התכרבלות. זה להיות ביחד. להיות ביחד – בדיוק התרופה לימים האלה.

אז מה היה לנו?

שלי גרוס ואני חובבות קפה. יותר מזה, אנחנו חובבות את כל מה שמסביב לקפה- הכלים, הסטיילינג, הלוקיישן, האוירה. כשתיכננו את הארוע המשותף שלנו – Soft Life Weeekend – עבורכן אבל בעצם עבורנו, חיפשנו את החתיכה הקולינרית שתשלים לנו את הפאזל.

ראשית, מצאנו את המילה שמדייקת את הפנטזיה שלנו במדויק-Mysa-אף היא מעולמות ההוגה והסופטלייף –  שמשמעה, בשבדית, לעסוק בפעילות נינוחה ומהנה. מה מתאים מזה לפופ אפ קפה שלנו בארוע? לשימחתנו השף איתי ואנון, שכמונו, אוהב את בתי הקפה שלו בסקנדינבית (אם כי העביר את החודשים האחרונים במילואים), הסכים להרים את הכפפה ולחגוג איתנו ליומיים פופ אפ Mysa Cafe בניצוחו.

תכננו תפריט נהדר טעים ויפה ומפנק ובאמת הכי שווה ומדוייק לארוע ולאוירה שרצינו והיה ממש מושלם. אני מקווה שנעשה דברים נוספים עם איתי בקרוב.

ובין קפה למאפה ועל רקע הפלייליסטים הנהדרים של יער קרת, קומת הסטודיו הייתה לחנות בוטיק באוצרות אישית חגיגית במיוחד. היו שם פריטים מקולקציית האביב של המותג plan b שמתמקד בבייסיק איכותי שתמיד צריך בארון. פריטים ששלי בחרה מתוך האוסף הזה. כאלה שיכולים להצטרף למלתחה ולהכנס מיד, למשמרות יומיומיות. 

פגשתן מקרוב את הקולקציה המשותפת של המשקיפה ושלי. אפשר להגיד שזה היה ארוע ההשקה של הקולקציה שלנוואתן ממש אהבתן את הקולקציה.

קים דרור מקימקה סטודיו הגיעה עם מגוון פריטים מהקולקציה הרב עונתית שלה. קים עובדת עם בדים טבעיים (פשתן, משי, דנים, כותנה) שלוקטו ברחבי העולם, כולם מתאימים לאקלים המקומי ועשויים בטכניקות טקסטיל מסורתיות כמו צביעה באינדיגו, רקמה ואריגה ידנית. אין למותג נקודת מכירה בתל אביב כרגע (הסטודיו בעין הוד) כך שזו היתה הזדמנות טובה לפגוש את הקסם הכחול הזה מקרוב.

פריטים סקנדינביים שאספנו מבית idana (נכון שמספיק להסתכל על התמונות כדי לנשום עמוק יותר?) יהיו, בין השאר: נרות, סבונים, ריחות לדיפיוזר (כולם של המותג הפיני HETKINEN) שממשיכים איתנו בסטודיו לשמחתי הגדולה.
וכמובן, הכלים של הסטודיו לקראת החג והאביב, כולל כלי להכנת מאצ׳ה והרבה מאד ספלים לשתות בהם מה שתרצו .

על הקירות הושק קיר אמנית מספר 6 עם האמנית אנה לוקשבסקי .

והיו גם פרחים, ספרים (ספרי שירה וזן שבחרנו אחד אחד) ויין לקחת הביתה.
לייב די ג׳יי יער קרת תיקלט כל הסופ״ש ועטף אותנו בצלילים המושלמים להתנתקות מהדאגות .


תודה ענקית ליוצרים ולעסקים שהשתתפו איתנו בארוע, תודה לכל מי שהגיעו, אהבו, פרגנו ותמכו. לאיתי וצוות הקפה שעבדו ממש קשה. פופאפ זה לא לחלשים.

ותודה אדירה לצוות הסטודיו שעבד כל כך קשה שהכל יהיה מושלם- ירדן, בינה, רועי, קארין, שני ומגי. אוהבת ומודה.

ולך שלי יקרה- הפרטנרית המושלמת- היה לי לענג. גם ברגעים הקשים …..